مراقب آرامش و زیبایی منزل شما هستیم. فروشگاه های اینترنتی زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان
فروش ویژه محصولات گروه تجاری فرش کاشان فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» بهترین رنگ فرش برای پذیرایی چیست ؟

انتخاب بهترین رنگ فرش برای پذیرایی

از آن جایی که فرش به عنوان یکی از مهم ترین وسایل و عناصر اصلی دکوراسیون هر منزلی است و همچنین تاثیر بسزایی در تکمیل شدن هر خانه ایی دارد ، بنابراین انتخاب رنگ فرش نیز از اهمیت ویژه ایی برخوردار است . برای تزیین کردن منزل خود تا زمانی فرش را پهن نکرده باشید نمی توانید سایر وسایل را چینش دهید در واقع قبل فکر می کنید که فضای شما کم و کوچک است . این موضوع در اکثر خانه ها مانند پذیرایی و اتاق نشیمن دیده می شود پس نتیجه می گیریم که اکثر خانواده با این موضوع سرو کله می زنند و به دنبال راه حلی برای این مشکل هستند . یکی از راه کار هایی که شما می توانید انجام بدهید انتخاب رنگ مناسب فرش است . برای انتخاب رنگ مناسب فرش ابتدا باید جنبه های زیادی را مورد بررسی قرار دهید  و با توجه به آن فاکتور ها فرش زیبا و مناسبی را انتخاب کنید .
انتخاب بهترین رنگ فرش برای پذیرایی
مهم ترین نکته ایی که درباره رنگ فرش ها باید در دکوراسیون به آن توجه کرد ، در نظر گرفتن ترکیب رنگی است . برای این موضوع شما باید رنگ مبلمان ، پرده ، کوسن ، رنگ چوب وسایل و .... را در نظر گرفته سپس نسبت به خرید فرش ماشینی اقدام فرمایید . اگر رنگ به کار رفته در وسایل نام برده خنثی باشد دست شما برای طراحی و چیدمان باز تر خواهد بود و شما می توانید به هر رنگی که علاقه مند هستید انتخاب کنید . تنها کافی است که شما چند شی تزیینی که رنگ آن ها با رنگ فرش ست است را در کناره های فضای پذیرایی قرار بدهید ان گاه متوجه خواهید شد که ادغام شدن آن ها زیبایی چشمگیری را به وجود می آورد . به عنوان مثال می توانیم بیان کنیم که استفاده از رنگ هایی مانند لاکی ، قرمز مناسب برای منازل افرادی است که به رنگ های گرم علاقه مند هستند و بسیار خون گرم می باشند . اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که به رنگ های سرد مانند آبی و زرد علاقه مند هستید به شما پیشنهاد می کنیم تا با رنگ هایی همچون مشکی ترکیب کنید چراکه فضای دکوراسیون شما را زیبا تر جلوه می دهد .
1- فرش برای دکوراسیون پذیرایی با یک رنگ مشخص
زمانی که شما برای وسایل و مبلمان منزل خود رنگ های خاص و ویژه ایی را در نظر گرفته اید دو راه کار پیش روی شما قرار دارد ، اگر یک رنگ انتخاب کرده اید می توانید در کنار ان از رنگ های مکمل نیز استفاده کنید  ، به عنوان مثال برای مبلمان سبز ، فرش قرمز می تواند مکمل خوب و زیبایی باشد و یا اگر فرش شما آبی است شما می توانید برای تزیین دیگر وسایل از رنگ هایی همچون آبی پررنگ و مشکی استفاده کنید . در واقع رنگ های خنثی می توانند در این شرایط نتیجه خوبی در زیبایی از خود جای گذارند .
نکته ایی که در اینجا لازم به یادآوری است این است که اگر برای دکوراسیون خود از رنگ واحدی استفاده می کنید برای انتخاب رنگ فرش خود به سراغ رنگ های مشابه نروید . اگر شما به این نکته توجه نکید سبب می شود تا انرژی فضا از بین رفته و بیننده را کسل و خسته کند . زمانی که تمامی فضا یکنواخت می شود ببینده نمی دانند که دقیقا به کجا نگاه کند و هیچ قسمتی توجهش را جلب نمی کند .
2- رنگهای متنوع در دکوراسیون پذیرایی
در انتخاب بعدی که پیش رو دارید این است که شما برای انتخاب فرش و دکوراسیون منزل خود بیش از یک رنگ در نظر گرفته اید در این صورت گزینه های انتخاب شما باید نسبت به مرحله قبل تغییر کند . اگر شما به فضا های شلوغ و پر علاقه مند هستید ترکیب چند رنگ را انتخاب کنید و در غیر این این صورت یک رنگ واحد انتخاب کنید . در این حالت اگر شما بتواند فرشی را انتخاب کنید که رنگ های موجود در ان در دکوراسیون پذیرایی استفاده شده باشد به بالا ترین حالت ممکن دست پیدا کرده اید . اگر نتوانستید فرش مورد نظر را پیدا کنید به سراغ فرشی بروید که شباهت زیادی با رنگ های دکوراسیون داشته باشد و حداقل چند رنگ موجود در آن استفاده شده باشد .
3- کدام درجه رنگی را انتخاب کنیم؟
برای این که درجه فرش مورد نظر خود را روشن یا تیره انتخاب کنید به عوامل تاثیر گذار زیادی بستگی دارد . به عنوان مثال اگر شما در منزل خود کودک و یا حیوان خانگی دارید به شما پیشنهاد می کنیم تا به سراغ رنگ های روشن نروید چرا که فرزند شما بدون توجه به فضاهای اطراف خود به بازی کردن و غذا خوردن و سرگرمی های خود مشغول است و در هنگان انجام این کار ها ممکن لکه و آلودگی هایی ررا روی سطح فرش ایجاد کند و طبیعی است که اگر رنگ فرش شما روشن باشد این لکه ها و کثیفی زوتر نمایان می شود و به چشم می آید و حتی ممکن است به راحتی این لکه ها از بین نروند .
4- فرش در پذیرایی کوچک
اگر بخواهیم در باره فضای های کوچک صحبت کنیم باید بگوییم که بهتر است به دنبال انتخاب فرش هایی با رنگ های روشن باشید چرا که فضای منزل شما را کمی بزرگ تر از قبل نمایش می دهد یعنی در واقع فضای منزل شما را دلباز تر نشان می دهد . البته اگر شما به رنگ های روشن علاقه ندارید می توانید از آن ها استفاده نکنید .
5- فرش پذیرایی با رنگ تیره
استفاده از فرش هایی که رنگ تیره دارند مناسب برای خانواده هایی است که جمعیت زیادی دارند و رفت و آمد در آن خانه ها زیاد است از این رو اگر آلودگی و لکه هایی روی فرش ایجاد شود کمتر دیده می شود و فضای شما را دنج و شیک نمایش می دهد . اکثر زوج های جوان برای تزیین دکوراسیون منزل خود از رنگ های تیره استفاده می کنند و علاقه بیشتری نسبت به رنگ های روشن به رنگ های تیره دارند .
خرید زیبا ترین فرش های ماشینی در رنگ بندی های زیبا و متنوع از کارخانه فرش کاشان
شما می توانید برای خرید فرش مورد نظر خود به سایت فروشگاه آنلاین شرکت فرش کاشان مراجعه کنید و انواع فرش های ماشینی را در رنگ و طرح های مختلف نظیر لاکی ، روناسی ، یاسی ، نقره ایی و ... مشاهده و در صورت مایل بودن فرش خود را به قیمت درب کارخانه خریداری کنید . به شما پیشنهاد می کنیم اگر در زمینه انتخاب فرش تخصص و مهارت های لازم را ندارید از کارشناسان خبره و ماهر در انجام این کار کمک بگیرید .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  همه چیز در مورد ریسندگی فرش ماشینی
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه