مراقب آرامش و زیبایی منزل شما هستیم. فروشگاه های اینترنتی زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان
فروش ویژه محصولات گروه تجاری فرش کاشان فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» آشنایی با انواع فرش ماشینی کاشان

انواع فرش ماشینی کاشان

امروزه در اکثر خانه ها به ویژه خانه های ایرانی فرش به عنوان کالای ضروری محسوب می شود . اما بیشتر خریداران به دنبال فرش کاشان هستند و دلیل این مطلب قدمت بالا و محبوبیت فرش کاشان در کنار کیفیت و تنوع بالا فرش های ماشینی تولید شده توسط کارخانه های فرش کاشان می باشد . تولید کنندگان فرش ماشینی کاشان با در نظر گرفتن علایق مختلف خریداران و با در نظر گرفتن بودجه مشتریان به تولید انواع فرش های ماشینی برای رفع نیاز افراد می پردازند . یکی از معتبر ترین فروشگاه های فرش در کاشان که با داشتن نماد الکترونیکی اعتماد توانسته به ایجاد فروشگاه های زنجیره ای فرش بپردازد ، فروشگاه فرش کاشان می باشد . این فروشگاه با تولید انواع فرش ماشینی شامل فرش سنتی و فرش مدرن توانسته به تقاضای تمامی خریداران فرش با سلایق متفاوت پاسخ دهد و به جایگاه مطلوب در میان خریداران در اقصی نقاط کشور دست یابد .  ما در این مقاله می خواهیم شما را با انواع فرش کاشان آشنا نماییم .
انواع فرش ماشینی کاشان
فرش های ماشینی را به طور کلی به دو دسته تقسیم می نمایند :
1.  فرش سنتی : فرش های سنتی را می توان فرش هایی دانست که شامل طرح های اصیل ایرانی چون بته جقه ، طرح اسلیمی ، خطایی و ... است . طرح هایی که در بافت فرش های دستبافت نیز از آن استفاده می شود .
2. فرش مدرن : فرش مدرن ، فرشی است که در بافت آن از طرح های جدید و خاص همراه با طرح های فانتزی استفاده می شود .
این دو دسته از فرش یعنی فرش سنتی و فرش مدرن نیز از انواع مختلفی برخوردار است که آن ها را نیز از جهات مختلف دسته بندی می نمایند . فرش سنتی را از لحاظ تعداد شانه و تراکم به دسته بندی های مختلف چون :
1. فرش 500 شانه
2. فرش طرح 700 شانه
3. فرش 700 شانه
4. فرش 1000 شانه
5. فرش 1200 شانه
6. فرش 1500 شانه
تقسیم می نمایند . اما فرش مدرن را بر اساس ویژگی های خاص خود چون طرح و رنگ و ویژگی های  دیگر به دسته بندی های مختلف تقسیم می نمایند . انواع فرش مدرن شامل : فرش ترک و فرش فانتزی می باشد . حال ما در اینجا به توضیح هر یک از این دسته بندی فرش های ماشینی می پردازیم .
فرش ماشینی سنتی
همان طور که در بالا ذکر کردیم این گونه فرش ها بر اساس تعداد شانه و تراکم در دسته های مختلف قرار می گیرند .
فرش ماشینی پانصد شانه : این فرش که از ابتدایی ترین تولیدات فرش ماشینی می باشد از تعداد 500 گره در یک متر مربع از عرض تشکیل شده است . بر اساس این تعداد گره در یک متر مربع از عرض که به آن شانه فرش می گویند تعداد گره های طولی در یک متر مربع از فرش را که تراکم فرش هست معین می نمایند . فرش های 500 شانه معمولا با تراکم 1000 یا همان 2100 دوبل بافته می شود و روانه بازار می شود . این فرش از ارتفاع نخ خاب حدود 9 تا 11 میلی متری برخوردار است تا وزن فرش 500 شانه نسبت به سایر فرش های ماشینی پایین آورد .
فرش ماشینی طرح هفتصد شانه : این فرش که در اصل همان فرش 500 شانه است با همان ویژگی ها ، تنها تفاوت موجود که آن را فرش طرح 700 شانه می نامند استفاده از طرح و نقشه های فرش 700 شانه برای بافت این محصول است . به همین دلیل آن را فرش طرح 700 می نامند . علت این امر به روز کردن طرح های فرش 500 شانه برای متقاضیان این نوع محصول با طرح جدید می باشد .
فرش ماشینی هفتصد شانه : فرش 700 شانه همان طور که مشخص است از تعداد 700 گره در عرض فرش با تراکم رایج 2550 بافته می شود . این محصول در فروشگاه فرش کاشان با تراکم 3000 نیز بافته می شود . فرش 700 شانه تولید شده توسط گروه تجاری فرش کاشان در سه دسته بر اساس تعداد رنگ به کار رفته در فرش تقسیم می شود . فرش 700 شانه 8 رنگ ، فرش 700 شانه 10 رنگ و فرش 700 شانه 12 رنگ از سری دسته بندی محصولات 700 شانه می باشد . هرچه تعداد رنگ به کار رفته در بافت فرش بیشتر فرش زیباتر خواهد بود . این فرش نسبت به انواع فرش های ماشینی به دلیل کیفیت بالا و قیمتی مناسب بیشترین تقاضا را دارا می باشد .
فرش ماشینی هزار شانه : بخاطر مورد پسند بودن فرش های دستبافت تولید کنند گان برای آن دسته از افراد که امکان خرید فرش دستبافت را بخاطر قیمت بالا ندارند به تولید این فرش پرداخت . فرش 1000 شانه تراکم 3000 به دلیل تعداد بالای شانه و تراکم از زیبایی بیشتری نسبت به فرش های ماشینی 500 و 700 شانه بر خوردار است و ریز بافتی در این محصول بخاطر همین تعداد بالای شانه است که منجر به نامیدن این نوع فرش به فرش دستبافت گونه شده است . فروشگاه فرش کاشان ، فرش های هزار شانه خود را نیز در سه دسته فرش 1000 شانه 10 رنگ ، فرش 1000 شانه 14 رنگ و فرش 1000 شانه گل برجسته تولید و روانه بازار می نماید .
فرش ماشینی هزار و دویست شانه : این نوع محصول که با تراکم 3600 بافته می شود از ریز بافتی و ریز نقشی بیشتری نسبت به فرش 1000 شانه برخوردار است و این دسته از فرش را نیز جزء فرش های دستبافتگونه می نامند . طرح های استفاده شده در این فرش به دلیل تعداد شانه و تراکم بالا شلوغ تر می باشد . فرش 1200 شانه ، فروشگاه فرش کاشان به دو دسته :
1. فرش 1200 شانه 8 رنگ
2. فرش 1200 شانه گل برجسته  تقسیم می شود .
فرش ماشینی هزار و پانصد شانه : فرش 1500 شانه یکی از جدید ترین فرش های ماشینی با تراکم 4500 می باشد که برخی از کارخانجات شهر کاشان به تولید این نوع فرش ماشینی می پردازند . یکی از این کارخانجات ، کارخانه فرش کاشان می باشد که توانسته به تولید فرش 1500 شانه بپردازد .
نکته ای که در اینجا بیان آن حائز اهمیت است در مورد فرش های گل برجسته می باشد . این فرش جدید را می توان جزء فرش های مدرن محسوب نمود که با روش خاصی پس از تولید گل های فرش برجسته می شود . اما چون طرح های به کار رفته در آن جز فرش های سنتی بوده این نوع محصول را در فرش های سنتی قرار می دهند .
فرش ماشینی مدرن
این فرش ها به دلیل مدرنیته شدن سبک زندگی برای ست کردن و رعایت هارمونی رنگ در دکوراسیون در عرصه بازار تولید و به فروش می رسد .
 یکی از این دسته فرش ها ، فرش ماشینی ترک می باشد . فروشگاه فرش کاشان یکی از تولید کنند گان این نوع محصول است که توانسته به تولید این نوع فرش در شاخه های مختلف چون : فرش ترک 700 شانه ، فرش ترک 1200 شانه گل برجسته و فرش ترک گرد 1200 شانه گل برجسته بپردازد . ویژگی که فرش ترک را شاخص نموده است استفاده از رنگ های روشن و خنثی در بافت این نوع محصول است .
فرش ماشینی فانتزی یکی از شاخه های دیگر فرش مدرن بوده که در بافت آن از طرح های سنتی و جدید و عشایری و مدرن استفاده می شود . یکی از دسته های این فرش ، فرش گبه می باشد که استفاده از آن در آشپزخانه و اتاق خواب رواج پیدا نموده است .
حال با توجه به مطالب بیان شده می توان بر اساس نیاز و سبک زندگی خود و منازل به خرید هریک از این نوع فرش های ماشینی متناسب با نیاز خود در فروشگاه های زنجیره ای فرش کاشان به صورت حضوری یا خرید اینترنتی فرش بپردازید .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  از تولید فرش ماشینی تا تحویل فرش به مشتری
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه